About Schedule Registration Participants Local Info

Participants

Please register here.
  1. Carolyn Abbott, Berkeley
  2. Ian Agol, Berkeley
  3. Tori Akin, Duke
  4. Santana Afton, William & Mary
  5. Nora Aladwani, Mississippi College
  6. Bassam Albalawi, Long Island
  7. Sahar Alhuwaymil, Mississippi College
  8. Roman Aranda, Iowa
  9. Malva Asaad, Georgia
  10. Hanna Astephan, Utah
  11. Jayadev Athreya, Washington
  12. Imad Bakhira, Iowa
  13. Rhea Palak Bakshi, GWU
  14. Matthew Bates, Amherst
  15. Jason Behrstock, CUNY
  16. Hannah Bennett, Michigan
  17. Maxime Bergeron, Chicago
  18. Johanson Berlie, Bowling Green
  19. Daniel Berlyne, CUNY
  20. Joan Birman, Columbia
  21. Khalid Bou-Rabee, CCNY
  22. Tara Brendle, Glasgow
  23. Nic Brody, Berkeley
  24. Robyn Brooks, Tulane
  25. Aaron Calderon, Yale
  26. Frank Calegari, Chicago
  27. Dick Canary, Michigan
  28. Julio César Díaz Calderón, UNAM
  29. Danny Calegari, Chicago
  30. Kevin Casto, Chicago
  31. Ruth Charney, Brandeis
  32. Lei Chen, Chicago
  33. Lvzhou Chen, Chicago
  34. Weiyan Chen, Minnesota
  35. Yu-Chan Cheng, LSU
  36. Seongjun Choi, Purdue
  37. Anastasiia Chorna, CUNY
  38. Tom Church, Stanford
  39. Sean Cleary, CCNY
  40. Marshall Cohen, Cornell
  41. David Constantine, Wesleyan
  42. Tommaso Cremaschi, Boston
  43. María Cumplido, Rennes / Seville
  44. Charles Cunningham, Haverford
  45. Pallavi Dani, LSU
  46. Ronno Das, Chicago
  47. Saikat Das, Rutgers
  48. Sarah Davis, GaTech
  49. Alcides de Carvalho, IMPA
  50. Kelly Delp, Cornell
  51. Tejas Devanur, Washington-Seattle
  52. Subhadip Dey, Davis
  53. Samuel Dodds, UIC
  54. Spencer Dowdall, Vanderbilt
  55. Matt Durham, Yale
  56. Tullia Dymarz, Wisconsin
  57. Bob Edwards, UCLA
  58. Teddy Einstein, Cornell
  59. Andy Eisenberg, Oklahoma State
  60. Jordan Ellenberg, Wisconsin
  61. Alex Eskin, Chicago
  62. Benson Farb, Chicago
  63. Talia Fernos, UNC Greensboro
  64. Nate Fisher, Tufts
  65. John Franks, Northwestern
  66. Nir Gadish, Chicago
  67. Xinghua Gao, Urbana
  68. Dmitri Gekhtman, CalTech
  69. Ilya Gekhtman, Yale
  70. William Geller, IUPUI
  71. Matt Gibson, Irvine
  72. Montek Gill, Michigan
  73. Claudio Gonzales, Chicago
  74. Andrey Gogolev, Ohio State
  75. Matthew Graham, Northeastern Illinois
  76. Mark Greenfield, Michigan
  77. Rosemary Guzman, UIUC
  78. Asaf Hadari, Hawaii
  79. Ursula Hamenstadt, Bonn
  80. Reid Harris, Chicago
  81. Yan Mary He, Chicago
  82. Meng-Che Ho, Purdue
  83. Steve Hurder, UIC
  84. Nikolai Ivanov, Michigan State
  85. Sarasi Jayasekara, Rutgers-Newark
  86. Lizhen Ji, Michigan
  87. Alvin Jin, UC Santa Cruz
  88. Mark Kisin, Harvard
  89. Juhani Koivisto, Southern Denmark
  90. Angela Kubena, Michigan
  91. Jun Li, Michigan
  92. Jacob Landgraf, Notre Dame
  93. Justin Lanier, GaTech
  94. Khanh Le, Temple
  95. Ivan Levcovitz, CUNY
  96. Wouter Van Limbeek, Michigan
  97. Samuel Lin, Dartmouth
  98. Laura Lopez Cruz, CUNY
  99. Andras Lorincz, Purdue
  100. Olga Lukina, UIC
  101. Curtis McMullen, Harvard
  102. Aaron Madewell, Tennessee
  103. Joseph Maher, Staten Island
  104. Justin Malestein, Oklahoma
  105. Kathryn Mann, Berkeley
  106. Dan Margalit, GaTech
  107. Diana Suzana Mandar, Griffith
  108. Peter May, Chicago
  109. John Wiltshire-Gordon, Cornell
  110. Albert Marden, Minnesota
  111. Alice Mark, Arizona State
  112. Howard Masur, Chicago
  113. Nat Mayer, Chicago
  114. Rachel McEnroe, Northwestern
  115. Karin Melnick, Maryland
  116. Jeremy Miller, Purdue
  117. Priyadip Mondal, Pittsburgh
  118. MurphyKate Montee, Chicago
  119. Mehrzad Monzavi, Texas A&M
  120. Thomas Morgan, Oklahoma
  121. Lee Mosher, Rutgers
  122. Anubhav Mukherjee, Georgia Tech
  123. Sujoy Mukherjee, GWU
  124. Rohit Nagpal, Chicago
  125. Sam Nariman, Northwestern
  126. Christoforos Neofytidis, Geneva
  127. Thomas Ng, Temple
  128. Margaret Nichols, Chicago
  129. Malik Obeidin, Urbana
  130. Ben O'Connor, Chicago
  131. Rebekah Palmer, Temple
  132. Jun-Yong Park, Minnesota
  133. Peter Patzt, Purdue
  134. Julien Paupert, Arizona State
  135. Mark Pengitore, Purdue
  136. Christopher Perez, UIC
  137. Catherine Pfaff, Santa Barbara
  138. Jacob Pinchelmeyer, Kansas State
  139. Samantha Pinella, Michigan
  140. Puttipong Pongtanapaisan, Iowa
  141. Andrew Putman, Notre Dame
  142. Javier Ronquillo Rivera, Ohio
  143. Dale Rolfsen, UBC
  144. Eric Ramos, Michigan
  145. Stephanie Reyes, Purdue
  146. Cameron Rudd, Illinois
  147. Jacob Russell, CUNY
  148. Jenny Rustad, Maryland
  149. Venkata Sai, Urbana
  150. Carlos Salinas, Purdue
  151. Nick Salter, Harvard
  152. Jenya Sapir, Binghamton
  153. Martin Schmoll, Clemson
  154. Paul Schupp, Illinois
  155. Peter Shalen, UIC
  156. Khuloud Sharaf, Morgan State
  157. Tobias Shin, Stony Brook
  158. Sunrose Shrestha, Tufts
  159. Salman Siddiqi, Michigan
  160. Aaron Silberstein, Chicago
  161. Ryan Spitler, Purdue
  162. Danny Stoll, Chicago
  163. Chris Stover, FSU
  164. Balazs Strenner, GaTech
  165. Daniel Studenmund, Notre Dame
  166. Dennis Sullivan, CUNY
  167. Hongbin Sun, Rutgers-Newark
  168. Masaaki Suzuki, Meiji
  169. Krzysztof Swiecicki, Texas A&M
  170. Jennifer Taback, Bowdoin
  171. Ivan Telpukhovskiy, Toronto
  172. Wenchuan Tian, Michigan State
  173. Philip Tosteson, Michigan
  174. Hung Cong Tran, Georgia
  175. Bena Tshishuku, Harvard
  176. Caglar Uyanik, Vanderbilt
  177. Alp Uzman, Penn State
  178. Yvon Verberne, Toronto
  179. Alden Walker, CCR - La Jolla
  180. Jane Wang, MIT
  181. Shi Wang, Indiana
  182. Philip Wertheimer, Maryland
  183. Kevin Whyte, UIC
  184. Amie Wilkinson, Chicago
  185. John Wiltshire-Gordon, Maryland
  186. Rebecca Winarski, Milwaukee
  187. David Patrick Williams, Kansas State
  188. Jenny Wilson, Stanford
  189. Jesse Wolfson, Irvine
  190. Scott Wolpert, Maryland
  191. Nancy Wrinkle, Northeastern Illinois
  192. Yang Xiao, Brown
  193. Abdalrazzaq Zalloum, Buffalo
  194. Feng Zhu, Michigan